Özen Pide – 50 yıllık başarıya markasal dokunuş.

Özen Pide Marka Çalışmalarından Önce
Özen Pide Marka Çalışmalarından Önce

Özen Pide’nin hikayesi hem çok enteresan hem de bir o kadar şaşırtıcı. Efendim 2015 yaz başlarında kreatif direktörümüz Bilal Bey ve yazılım sorumlumuz Fatih Bey’le birlikte ilk tanışma toplantımızı gerçekleştirdik. Uzun süren yolculuktan sonra lezzetli mi lezzetli pidelerden ve özellikle tahinli pideden yeyince şöyle bir kendimize geldik ve detayları firma sahibi Halil Beyle konuşmaya başladık.

Halil Bey bize firmalarının 50 yıllık bir geçmişi olduğunu, lakin zaman içinde kendilerinde çalışan ve ayrılan elemanların aynı isim ve logo ile başka pide dükkanları açtığını, bunların birisinin “Özen Pide 2” şeklinde isim yazdığını, kendilerinin de bu karmaşada isim hakları için hiç bir yaptırımda bulunamadıkları gibi farklı olduklarını hissettirmek için biraz da mecburiyetle tabelalarına “Özen Pide 3” yazarak durumu kontrol altına almaya çalıştıklarını anlattı. İşin ilginç yanı ise asıl Özen Pide firmasının kendilerinin olmasına rağmen müşterilerin sanki onları 3. şube gibi görmeleri ve dağıttıkları broşür vs. reklam çalışmalarında müşterilerin diğer Özen Pide dükkanlarına da gittiği gibi bir sürü problemi tek tek anlattı. Biz de kendilerine iki farklı adımda yapılacak çözüm önerisi olarak marka tescil ve kurumsal kimlik çalışması yapılması gerektiğini bahsettik.

İş anlaşmaları yapıldıktan sonra logo çalışmaları ve marka tescil başvurusu ile işlemleri sürdürdük. En son kurumsal kimliği de hazırlayıp teslim ettik ve uygulama aşamaları için müşterimizi bilgilendirdik. Halil Bey’ler pide kutusundan, ambalaj kağıdına, tebelalardan personel kıyafetine kadar bir çok kalemlerini yeni kurumsal kimlikleriyle yeniden yaptırdılar ve markanın etkisinin gözükmesi için ellerinden geleni ortaya koydular.

Bu günlerde Aydın Özen Pide her şeyden önce müşterisi gözünde diğer taklitlerinden imaj ve kurumsallık olarak ayrılmış ve hakettiği yeri elde etmiş durumda. Her yönden güçlü bir marka duruşu ve kalite ile yollarına her geçen gün daha da güçlenerek devam ediyorlar.

Ajans ekibimiz olarak bize de bu manzara karşısında tarifi imkansız biz keyf almak düşüyor. Aydın Özen Pide ekibine işlerinde başarılar diliyoruz.

Not: Henüz uygulanmış kurumsal kimlik ile fotoğraf çekimleri yapılmadığı için eski tabela vs. içerikler sitede gözükmektedir. En kısa sürede fotoğraf çekimleri ve tabiki lezzetli pidelerinden yemek için kendilerine önümüzdeki ay ziyarette bulunacağız.

Web siteleri: www.aydinozenpide.com

Özen Pide Görsel Çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir